Živilė Po Palme

Štai šiandien sueina lygiai metai nuo tos akimirkos, kuomet įsėdau į lėktuvą Frankfurtas – Kvala Lumpūras; nuo tos akimirkos, kuomet pirmą kartą pajaučiau tą galingą jausmą, kai mažiau nei per pusę paros atsiduri visai kitame pasaulio krašte; nuo tos akimirkos, kuomet suvoki, kad viskas, apie ką taip ilgai svajojai ir ko taip ilgai laukei, galiausiai ima pildytis čia ir dabar; nuo tos akimirkos, kuomet pasileidau į naujus nuotykius, savęs pažinimą, mokymąsi ir atradimus. Niekada nepamiršiu pirmojo Malaizijos vaizdo pro lėktuvo langą, pirmosios karščio bangos, išlipus iš lėktuvo, pirmųjų žingsnių oro uoste ir už jo ribų. Nors tuo metu viskas atrodė kaip sapne, dabar aiškiai pamenu, kokios mintys virė mano galvoje ir kokie jausmai užplūdo.

Langkawi oro uoste

Negalėjau nuraminti savęs, kol nepabaigiau šio blogo. Žinau, jog užvilkinau, jog galėjau viską padaryti dar vasaros gale, kai visi prisiminimai dar buvo švieži. Bet, tikriausiai, nereikėjo skubėti. Viskas susigulėjo ir beveik pusės metų nuotykį jau matau visai kitomis akimis. Tik dabar supratau, kad įkvėpimo galiu ieškoti ir pačioje savyje. Aš išdrįsau iškeliauti taip toli nuo namų, šeimos, mylimų žmonių į už tūkstančius kilometrų esančią vietą. Nepabijojau būti viena visiškai kitokioje kultūroje tarp man neįprastų žmonių. Tai mane tik dar labiau skatina ieškoti ir atrasti, nebijoti ir imtis naujų iššūkių, mėgautis gyvenimu ir gyventi šioje akimirkoje.

Nebijok ir tu!

 

Jei bent maža širdies kertelė knibžda: „O gal visai norėčiau…“ – privalai pasinaudoti galimybe! Net neįsivaizduoji, kiek atrasi žmonių, vietų ir akimirkų, kiek savo skirtingų pusių pamatysi. Galiausiai, viso tavo gyvenimo jūroje – tai tik lašas laiko, bet prisiminimai išliks tokie ryškūs, kad pats nustebsi, kaip galėjai per tokį trumpą laiką tiek daug patirti.

Aplinkos (šiuo atveju šalies ir universiteto) pakeitimas ne kas kito, kaip išėjimas iš komforto zonos. O kai ją paliekame, prasideda didieji nuotykiai. Man Malaizija atnešė begales naujų spalvų ir, svarbiausia, padėjo pamatą naujiems patyrimams, kurie, jaučiu, jau visai netrukus įsiverš į mano gyvenimą.

Živilė Po Palme

AČIŪ

 

Ačiū tėvams, kurie patikėjo, kad man to reikia, ir visą laiką palaikė. Ačiū draugams ir mylimajam, kad santykiai, užuot nutrūkę, tik dar labiau sustiprėjo. Ačiū visiems, kurie skaitė, kuriems buvo įdomu, kurie domėjosi mano kelione. Kiekvieną kartą, rašydama naują įrašą, visada galvojau apie jus, kaip gražiau ir aiškiau viską pateikti. :)

Esu dėkinga kiekvienam žmogui, kurį sutikau Malaizijoje. Absoliučiai kiekvienam, nes kiekvienas pokalbis, žvilgsnis ir šypsena praturtino mane.

Ačiū gyvenimui, kad jis toks įvairus ir tiek daug gražaus mums turi pasiūlyti. O mums belieka rinktis ir visa širdimi leistis į savo kelionę.

O labiausiai esu dėkinga pati sau. Už drąsą ir ryžtą. Už tai, kad tai nebuvo tiesiog kelionė. Už tai, kad ši kelionė buvo apie mane ir man paliko tiek daug neatsakytų klausimų, į kuriuos pamažu randu atsakymus.

Limkokwing kultūrinis festivalis

Paskutinėmis savaitėmis Malaizijoje paprašiau savo užsieniečių draugų pasakyti žodžius AŠ TAVE MYLIU lietuviškai. Ne, ne todėl, kad norėjau išgirsti, jog jie myli mane. Norėjau, jog jie pasakytų myliu sau, gyvenimui, Dievui, draugui, Žemei, Saulei – nesvarbu kam. Svarbiausia tai jausti ir nepamiršti to ištarti. Linkiu kiekvienam mylėti, nes tai pats stipriausias ir galingiausias jausmas koks tik gali būti, kurį nešiojamės kiekvienas savyje ir turime dalintis vieni su kitais. Kad ir kur bebūtumėte, kad ir ką bedarytumėte.

AŠ TAVE MYLIU frazę įrašiau ir sulipdžiau video kartu su keletu vaizdų iš paskutinių savaičių Malaizijoje:

Tad nebijokite, ieškokite savęs ir dalinkitės meile su kiekvienu sutiktu žmogumi ir galiausiai sau už tai tik padėkosite! Tuo net neabejoju.

Živilė Po Palme

Kiekviena pabaiga reiškia kažko naujo pradžią

Živilė


Esu Živilė Sadauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto trečio kurso multimedijos ir kompiuterinio dizaino studentė. Pavasario semestrą praleisiu Limkokwing kūrybinių technologijų universitete, Malaizijoje.


Post navigation


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *