Batu Caves

Paskutiniu metu sulaukiu vis daugiau klausimų, ar jau aplankiau vienas ar kitas Malaizijos vietas. Iš tiesų spėjau tik keletą kartų nuvykti į Kvala Lumpūrą, į šalia esantį miestą Putrajaya ir vieną vakarą praleidau Port Diksone. O vakar, šeštadienį, pagaliau nuvykau į Batu Caves! Kartu pasikviečiau dar tris merginas – dvi grupiokes ir butiokę (merginą iš Indonezijos).

Batu Caves

Išvykome apie 10 val. ryto, bet tai nepadėjo išvengti labai didelio karščio, o ir kelionė užsitęsė, kadangi mūsų taksi pateko į avariją… Greitkelyje susidarė kamštis ir susidūrė 5 mašinos, o tarp jų buvome ir mes. Laimei, tie keletas smūgių nebuvo tokie stiprūs, tik teko beveik pusvalandį laukti mašinoje, kol atvyks policija. Bet galiausiai pasiekėme Batu Caves (Batu urvai), kurie nutolę tik 13 km į šiaurę nuo Malaizijos sostinės Kvala Lumpūro.

Batu Caves

Batu Caves – tai šventa Hinduizmo vieta ypač populiari turistų tarpe. Šie urvai susidarę iš kalkakmenio ir siekia 400 metrų ilgį bei 100 metrų aukštį. Nors yra sakoma, jog šis kalnas susidarė maždaug prieš 400 milijonų metų, tačiau buvo atrastas ir išgarsėjo tik 1878 metais.

Batu Caves
Norint pasiekti kalno viršūnę, turi įveikti 272 laiptelius, o patys laiptai yra gana statūs. Juokinga tai, jog kai kurie vietiniai, kurie net ir užaugę Batu Caves miestelyje, niekada nėra užkopę iki viršaus. Kai paklausiu, kodėl, jie atsako, jog tiesiog per daug laiptų ir jie tingi lipti! Nors iš tolo atrodo, kad tai tikrai pareikalaus daug jėgų, bet, tiesa pasakius, nebuvo taip jau sunku. Galbūt dėl to, kad dar prieš kelionę buvau puikiai nusiteikus ir norėjau kuo greičiau pamatyti vaizdą iš viršaus ir ten esančias beždžiones!

Batu Caves

O beždžionių pamatėm ir labai daug. Matosi, jog jos pripratę prie turistų ir nėra tokios baikščios ir piktos kaip ta, kurią sutikau praeitą savaitę. Žinoma, geriau saugoti savo daiktus ir labai įkyriai nelįsti, nes jos gali ir iš rankų ką nors pagriebti, o gal ir už plaukų papešti. Aš po pirmojo susidūrimo su beždžione vis tiek jų bijau, tai per daug arti stengiausi neiti, net nuotraukų normalių nepavyko padaryti.

Batu Caves

Po kiek laiko jos supyko, pradėjo slėptis urvuose ir galiausiai pradėjo mėtyti akmenis nuo kalno viršūnės. Bet, kad nesužeistų žmonių, toje vietoje padarytas stogelis ir netgi užtvertas praėjimas. Turbūt joms nelabai patinka tokios gyvenimo sąlygos ir kasdien aplink besitrinantys turistai su noru jas filmuoti ir fotografuoti…

Be šio pagrindinio urvo, yra dar du didesni – tai Dark Cave (tamsusis urvas) ir Ramayana Cave. Į tamsųjį nėjom, nes buvo gana brangus, kadangi ten būtina eiti su gidu. Ramayana kainavo tik 5 ringitus, tad išbandėm. Urvas buvo pilnas įvairių spalvotų skulptūrų, daugiausia žmogaus kūno ir beždžionės veido. Nesu susipažinusi su Hinduizmo tikėjimu, bet visos skulptūros vaizduoja jų dievus ar kažkokius religijos legendų fragmentus.

Batu Caves

Galiausiai išvargome po visų kopimų laiptais ir, žinoma, didelio karščio, išalkome ir keliavome pavalgyti. Vietinis taksistas nuvežė į vietinį mamaką. Iš tiesų maistas tokiose vietose nėra labai geras, dažniausiai labai riebus ir skonis neypatingas, bet tikrai labai pigus. Dažniausiai išleidžiu ne daugiau kaip 2 eurus ir lieku pilnai pavalgius. Šį kartą dar paragavau vietinių saldumynų.

Vietiniame mamake po Batu Caves

Kelionė tikrai paliko gerą įspūdį, kadangi man patinka įvairios istorinės vietos, gamta, kopimas, lipimas… Ir visos skulptūros, netgi patys laiptai tokie spalvoti, įdomūs ir unikalūs! Džiaugiuosi aplankiusi šią vietą ir jau galinti užsidėti pliusiuką. Taip pat buvo smagu geriau pažinti kartu keliavusias merginas – visos esame iš skirtingų šalių.

Batu Caves

Batu Caves

Živilė


Esu Živilė Sadauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto trečio kurso multimedijos ir kompiuterinio dizaino studentė. Pavasario semestrą praleisiu Limkokwing kūrybinių technologijų universitete, Malaizijoje.


Post navigation


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *