Hungama

Viename iš įrašų jau pasakojau apie Limkokwing kūrybinių technologijų universitetą, bet dar daug dalykų liko neaprašyta. Nėra lengva surinkti visas mintis ir perteikti išgyvenimus, kai kartais ir pati pilnai nesuprantu, kas vyksta aplinkui. Žinau, kad kol kas viską matau gana paviršutiniškai, bet ko galima tikėtis, kai praėjo tik keletas mėnesių?

Universitete dienos metu beveik visada pilna žmonių, o ypač Plazoje. Plaza – tai pagrindinė visų studentų susirinkimo vieta, kur maždaug nuo 12 iki 15 valandos nerasi vietos atsisėsti. Ir tai viena iš ne daugelio vietų universitete, kur WiFi ryšys veikia gana padoriai. Daugelis ateina pavalgyti ar atsigerti kavos, bet dažniausiai tiesiog prastumti laiko, t.y. parūkyti, pabendrauti su draugais, pakimarinti socialiniuose tinkluose.

Limkokwing Plaza

Taip pat kiekvieną ketvirtadienį Plazoje vyksta madų šou (Fashion Show), kurių metu kas nors padainuoja ar pašoka bei madą studijuojantys studentai rodo savo aprengtus modelius. Skamba labai fainai, ane? Bet bent jau mano akimis dauguma modelių atrodo ne kaip (o gal aš nesuprantu mados) ir kai kurių merginų būna tiesiog gaila, kai jos vos vos laikosi ant kojų su nepatogiais bateliais. Vieną ketvirtadienį, kai iki madų šou buvo likęs koks pusvalandis, sėdėjau sau Plazoj… priėjo kažkokios merginos ir pradėjo prašyti, jog pabūčiau modeliu. Va taip viskas vyksta Malaizijoj paskutinę minutę! Aišku aš nesutikau, nes mintyse iš karto atsirado vaizdinys kaip suklumpu ant laiptelio ir nukrentu ant žemės, visi juokiasi ir fotografuoja mano fiasko.

Madų šou (Fashion Show)

Be madų šou čia vyksta ir kitų renginių, pavyzdžiui, šio mėnesio gale bus kultūrinis festivalis ir mes, kartu su Toma, atstovausime Lietuvai!

Aplink Plazą yra Wings kavinė, kur kartais užsuku nusipirkti kavos ar arbatos.

Wings Cafe ir Fashion Club

Taip pat čia galima ir pavalgyti, tačiau palyginus gana brangu. Čia pat galima nusipirkti maisto pigiau. „Makanlah!“ kafeterijoje pasirinkimas atrodo gana platus – malajų, kiniečių, indų, arabų, turkų virtuvės…

Makanlah! kafeterija

Aš dažniausiai valgau tik iš iraniečių – ryžius su daržovėm. Bet maistas tikrai nėra pats geriausiais, dažniausiai pašildomas mikrobangų krosnelėje, tad stengiuosi gamintis namuose. Šiaip visur karaliauja vištiena arba jautiena ir, žinoma, RYŽIAI. Kaip pas mus yra grikių dieta, tai čia tikriausiai taip pat su ryžiais. Kartais juos valgau net pusryčiams. Man atrodo, kad kai grįšiu į Lietuvą, ryžių nenorėsiu matyt bent pusę metų! Ryžiai, ryžiai, ryžiai…

Mano dažniausiai užsisakomas maistas

Na, o jei nesinori rimtesnio maisto, visada yra „10ten“ parduotuvė, prikrauta sausainių, čipsų, šokoladukų, sumuštinių ir kito briedo. Dažniausiai čia užsuku nusipirkti vandens. Juokinga, bet toks pat buteliukas vandens čia kainuoja 1 ringitą, kai tuo tarpu „Wings Cafe“ neseniai padvigubino kainą iki 2 ringitų! Nu baisiai brangu… Aišku ne taip brangu, kaip kalafiorai Lietuvoj, bet vis tiek. O kalbant apie vandenį, deja, iš krano neprigersi ir į buteliuką neprisipilsi, kaip pripratus buvau Lietuvoj. O kadangi per dieną išgeriu bent 2 litrus, tai atsargoms pasipildyt į parduotuvę tenka eit kone kasdien. Blogiausias jausmas tada, kai vakare nusprendi nusnūst pusvalandį (kadangi esi išvargintas dienos karščio), bet, deja, pramiegi šiek tiek ilgiau ir atsikeli jau tada, kai artimiausia parduotuvė nebedirba, o paskutinius vandens lašus išgėrei dar prieš užmiegant! Žinoma, yra visą parą veikiantis automatas, kur galima prisipilti 1 litrą vandens už 10 centų (bet realiai tai įpila vos daugiau nei pusę litro), tačiau vanduo tikrai ne iš skaniausių ir negali žinot, kuo jis geresnis už tą, kuris bėga namie iš krano.

Kai kuriom savaitėm universite veikia ir vadinamas Bazaras, kur įsikūrę prekeiviai siūlo ką nors įsigyti, pavyzdžiui priedus telefonams ar laikinas tatuiruotes. Bet daugiausiai prekiaujama maistu, taigi dar viena puiki galimybė pavalgyti!

Bazaras

Jeigu ką nors perku iš Bazaro, tai dažniausiai būna šviežiai supjaustytų vaisių dėžutė arba vaisių kokteilis. Mmmm!

Vaisių kokteiliukai

Na, o tiems, kurie laikosi dietos ir sportuoja, šalia Plazos yra ir sporto salė. Nežinau ar daug ten besilankančių, bet kiek praeinu pro šalį, visada tuščia. Žinoma, dienos metu beveik niekas neina į sporto klubą. Net ir savo sporto klube pastebėjau, kad iki maždaug 16 valandos salė apytuštė, bet neduokdie ateisi apie aštuntą vakaro! Treniruotės laikas beveik padvigubėja, nes turi ilgai laukti prie treniruoklių, o ir merginų su vaikinais santykis (koks 1 prie 20) kartais glumina.

Baigiant pasakoti apie Plazą, šalia jos yra ir plaukų salonas, ir dizaino salonas, ir Limkokwing mados klubo parduotuvė (ale labai stilingi rūbai ir aksesuarai), ir bankomatas, žodžiu, galima beveik apsigyvent universitete.

Tačiau dažnai Plaza tikrai perpildyta ir nėra net kur pavalgyti. Tada vietos ieškom antrame aukšte esančiame „One World Club“, kas iš tiesų yra biliardinė. Taip taip, universitete galima pažaisti pool’ą ar stalo futbolą.

One World Club

Limkokwing’e yra ir tokių vietų kaip baseinas (dar neteko kažkodėl apsilankyti), sveikatingumo centras, garso įrašų studija, fotografijos laboratorija, žinoma, skaitykla (kur dauguma ateina ne pasimokyt, o pasimėgaut kondicionieriaus gaiva ir pakalbėt su draugais), architektūros bei produkto dizaino galerijos.

Produktų dizaino galerija
Produktų dizaino galerija

Skamba visai neblogai, ar ne? Tikrai nenoriu ir nesiekiu idealizuoti, nes realybėje viskas daug žemiškiau. Prieš atvykstant šis universitetas man atrodė kaip stebuklas, tačiau arba pripratau per tuos keletą mėnesių, arba tiesiog jų interneto svetainėje pateikimas įspūdingesnis nei realybė. Bet, kas be ko, universitete yra visko, ko tik gali prireikti, tad skųstis neturiu ko. Svarbiausia, kad čia pilna įvairių žmonių, kurie nori bendrauti ir iš kurių galiu sužinoti įdomių faktų apie religijas ir papročius, išgirsti apie šalis, kurios mano mažam pasaulėlyje anksčiau net neegzistavo. Dėl to Limkokwing’as man patinka labiausiai!

Sužinoti apie skirtingas kultūras galima ir renginių metu. Šį semestrą ambasadoriai jau organizavo du renginius – Aphrosphere (afrikiečių pasirodymai) ir Hungama (bolivudo tematika).

Afrosphere

Buvo tikrai įdomu pamatyti tradicinius rūbus, išgirsti unikalias dainas… o jų šokiai! Eh, norėčiau judėti taip, kaip juda afrikiečiai. Atrodo, kad visi moka taip šokti nuo gimimo, kad tai jiems tiesiog įaugę į kraują.

Kaip ir minėjau anksčiau, šį mėnesį vyks kultūrinis festivalis, kuriame prisistatys virš 100 šalių. Tai didžiausias metų renginys – visos šalys turės savo stalus su dekoracijomis ir maistu, vyks pasirodymai. Gaila, kad neturiu nieko Lietuviško ir tradiciško su savimi, bet tikrai sugalvosim, kaip pristatyti savo šalį!

Dar vienas dalykas, kurį noriu paminėti, tai universiteto svečių pasitikimai. Na, pavyzdžiui, atvyksta koks nors Kolumbijos ambasados ministras. Darbuotojai ir ambasadoriai (būtinai apsivilkę juodai ir formaliai!) sustoja iš abiejų pusių prie raudono kilimo, o kiti užima vietas prie būgnų. Atvažiuoja tas ministras, pradedama mušti būgnus ir ploti. Taip iškilmingai pasitinkamas garbingas svečias. Tada jis pasirašo ant specialiai jam atspausdintos lentos, visi sustoja nuotraukai, įsijungia netikras šypsenas, nusifotografuoja ir… viskas. Tai įvyksta per mažiau nei 5 minutes. Teko ir man, kaip ambasadorei, sudalyvauti šioje ceremonijoje, bet, mano akimis, toks pasitikimas atrodo pernelyg suvaidintas ir išpūstas reikalas. Bet kokiu atveju viskas atrodo įdomiai ir neįprastai, ypač kai tai matai pirmą kartą.

Svečių pasitikimas

Tiek įspūdžių šį kartą. Tikiuosi dar nesušalot Lietuvoj ir pavasaris pagaliau ateis į jūsų kiemus. Siunčiu šilumos, nes man jos ryškiai per daug čia! Labai pasiilgau gaivaus lietuviško oro, bet visai nepasiilgau šalčio ir niūraus vaizdo už lango. Tad dar pabūsiu čia ir palauksiu, kol pas jus atšils!

Gyvenimas Limkokwing’e

Živilė


Esu Živilė Sadauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto trečio kurso multimedijos ir kompiuterinio dizaino studentė. Pavasario semestrą praleisiu Limkokwing kūrybinių technologijų universitete, Malaizijoje.


Post navigation


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *