Kuala Lumpur, KLCC

Malaizijos sostinė, turinti beveik 2 mln. gyventojų, visiems puikiai atpažįstama bokštais-dvyniais. Tuo metu, kai gyvenau Cyberjaya mieste, Kvala Lumpūras man buvo gana lengvai pasiekiamas – gyvenau vos 30 km nuo sostinės, tad dažnai teko ten apsilankyti.

Tiesa pasakius, turistinės veiklos nėra tiek daug, kiek tikėjausi, bet dažnai ten lankydavausi, kai reikėdavo apsipirkti. Kvala Lumpūre prekybos centrai, parduotuvės, turgūs, prekystaliai beveik visur, kur pasisuksi. Ir daug daug vietų pavalgyti.

Kaip jau buvau minėjusi anksčiau, Malaizija yra multikultūrinė šalis – dominuoja trijų rasių žmonės. Būtent sostinėje labai lengva tai pastebėti – malajų, indų ir kiniečių kultūra persipina per maistą, rūbus, kalbą. Mieste daug imigrantų, turistų, man visada baimės jausmą sukeliančių taksi vairuotojų indų, įkyrių turgaus prekeivių, bandančių įsiūlyti pigias (bet ne už pigiausią kainą) kinietiškas daiktų kopijas ir magnetukus, naktimis be vargo pastebimų benamių ir jiems draugiją palaikančių žiurkių ir tarakonų, nuolatinio karščio, oro taršos ir niekada nesibaigiančių kamščių.

Na, gal ir ne kokį vaizdelį nupiešiau, bet šis miestas manęs taip labai ir nesužavėjo. Viskas atrodo įspūdingai, kai esi prie bokštų dvynių, kai matai miesto vaizdą iš aukšto dangoraižio arba kai stebi miesto panoramą važiuojant greitkeliu, bet nusileidus į gatvę vaizdai nebekelia tiek susižavėjimo. Bet pamatyti tikrai yra ką! Jeigu keliausite kada nors turistiniais tikslais, patarčiau Kvala Lumpūre praleisti max 3 dienas – tikrai spėsite aplankyti pagrindines vietas, o tada geriausia šokt į lėktuvą ir keliaut į kokią nors Malaizijos salą ir pamatyti tikrą šalies grožį, leistis į žygį džiunglėse ir susipažinti su nuoširdžiais geros širdies vietiniais gyventojais.

Petronas Twin Towers

Kuala Lumpur, KLCC

Bokštai dvyniai, kaip ir minėjau, yra ne tik sostinės, bet ir visos šalies simbolis. 1.6 bilijonų JAV dolerių vertės pastatas pastatytas 1996-aisiais iki 2004 metų turėjo garbės būti pačiu aukščiausiu pastatu pasaulyje. Šiuo metu 452 metrų aukščio bokštai yra aukščiausi pastatai dvyniai, turintys 88 aukštus, 32 000 langus, 765 laiptus, 1800 duris ir dvynius jungiančius tiltą 41-ame ir 42-ame aukštuose.

Pastato viduje, po bokštais, yra didelis prekybos centras, Suria KLCC (tiesiog nuostabi pilna oro kondicionierių vieta, padedanti turistams atsigaivinti nuo karšto oro), o pačiuose bokštuose – naftos įmonės „Petronas“ ofisai.

Realybėje pastatas atrodo tikrai įspūdingai, o ypač sutemus. Stovėdamas šalia tokio milžino pasijauti toks mažas! Įdomu ir kartu keista buvo tai, kad dvyliktą nakties ne tik išjungiamos pastato šviesos, bet ir iš priešais pastatą esančios aikštelės turistai yra išvaromi apsaugos darbuotojo.

Kuala Lumpur City Center (KLCC), KLCC Park

Kuala Lumpur, KLCC

Smagi vietelė atsipūsti po medžiu, pasigrožėti fontanais (ypač sutemus, kai muzika suderinama su šviesomis ir vandens srovėmis), pasivaikščioti ar pabėgioti (nors aš nerizikavau užsiimti lauko sportu Malaizijoje tokiu karščiu, net ir sutemus). Žinoma, čia apstu turistų, bet galima ir vietinių daug sutikti, jaunimo (man ypač buvo įdomu pamatyt iMalaizijos paauglius). O kad visi palaikytų tvarką ir nenusižengtų kažkokioms taisyklėms, visur šmirinėja daug apsaugos darbuotojų, kurie, pavyzdžiui neleidžia suaugusių į žaidimų aikštelę (taip, mes labai norėjom pasisupti ant supynių… bet, deja, pikta teta neleido). Kartą, kai mano vaikinas viešėjo Malaizijos sostinėje, po ilgo vaikščiojimo nutarėme pailsėti parkelyje. Neilgai truko mano gulėjimas padėjus galvą ant Klemenso kojų – pasirodo, taip elgtis nevalia ir apsaugos darbuotoja liepė man atsikelti. Tai bent juokingos taisyklės! Nebūčiau niekaip pagalvojusi, kad darau kažką ne taip, kai mums, europiečiams, tai taip priimtina.

Taip pat čia yra ir baseinas, kur tėvai atveda savo vaikučius pasimaudyti. Vieną kartą su draugais praleidome daug laiko sėdėdami ir stebėdami mažuosius herojus. Nesvarbu kokiam pasaulio kampely bebūtum – vaikai yra vaikai! Vieni išdykauja, kiti verkšlena ar apsimeta, kad verkšlena, treti tiesiog džiaugiasi mažais dalykais. O iki laimės jiems tikrai daug nereikia! Jei tik mama ir tėtis leidžia pasipliuškenti baseine karščiausią dieną, jie su šypsenom veiduose būtent tai ir daro, o aplinkui viskas išnyksta. Lieka tik laimės akimirka, kurią tuo metu išgyvena. Daug ko iš jų galime išmokti! Na, o besigaivinančius vaikučius būtinai prižiūri ir apsaugos darbuotoja – kaip be jos žinosime, ką daryti.

Kuala Lumpur, KLCC

Jalan Alor

Kuala Lumpur, Jalan Alor

Čia norėjau nusivesti Klemensą, kad jis galėtų paragauti Malaizijietiško maisto. Jalan Alor – tai gatvė, kurioje pilna maisto prekeivių ir gatvės maisto restoranėlių. Bet šiaip šiek tiek nusivyliau – kainos gana aukštos (žinoma, juk iš turistų galima paprašyti dvigubai), prekeiviai įkyriai lindo su savo „specialiais“ pasiūlymais, o pasirinkimo ypatingo nepastebėjau. Klemensas valgė mėsos iešmukus, o aš užsisakiau beskonių špinatų su česnakais, bet nesuvalgiau net pusės. Bet labai apsidžiaugiau, kai radom kinietiškų ryžių miltų bandelių, keptuose garuose – Bao/Pau. Paragavom juodų su sezamo sėklom ir saldžiu raudonų pupelių įdaru. Mmmm!

Merdeka Square, Sultan Abdul Samad Building

Kuala Lumpur, Merdeka Square

Merdeka aikštė – dar viena vieta, kurią turistai būtinai įtraukia į savo lankytinų vietų sąrašą. Ši aikštė kitaip dar žinoma kaip Nepriklausomybės aikštė, joje vyksta įvairūs valstybinės reikšmės renginiai. Priešais ją stovi Sultan Abdul Samad pastatas – devyniolikto amžiaus valstybinis britų kolonizacijos laikų pastatas, skirtas įvairioms valstybinėms institucijoms. Šiuo metu čia įsikūrusi Malaizijos informacijos, komunikacijos ir kultūros ministerija.

Processed with VSCO with f2 preset

China Town, Jalan Petaling

Kuala Lumpur, China Town

Kiniečių kvartalas yra labai labai… spalvinga vieta. Kaip ir priklauso, pilna kinietiško šlamšto ir pigių niekučių ir beprotiškai bandančių tuos niekučius įsiūlyti įkyrių prekeivių. Oii kokie jie juokingi, ypač kai pamato baltaodį! Tada prasideda meilikavimai ir pačių kokybiškiausių prekių reklamavimai. Būtina gerai derėtis, nes kitaip permokėsi dvigubai. Buvau čia ne vieną kartą, o žmonės tie patys – kaulus išsinarinęs „dainininkas“, vaikščiojantis keturiomis ir prašantis išmaldos, liliputas indas vežantis už save didesnį vežimą ir uždarbiaujantis pardavinėjant vandenį, kvapas, atmosfera, maistas… viskas kasdien sukasi iš naujo. Naktį atsidaro dvigubai daugiau prekybos vietų, sunku net prasilenkti. Daug vietų išbandyti įvairaus neaiškaus maisto, daug juokingų ir įdomių žmonių. Čia veiksmas virte verda!

Kuala Lumpur, China Town

Central Market

Kuala Lumpur, Central Market

Šis turgus, manau, geriausia vieta ieškoti suvenyrų artimiesiems. Dalis turgaus yra viduje, kur malonu įžengti jau po 5 min buvimo karštyje ir pagaliau atsigaivinti vėsa, o kita dalis – lauke. Viduje yra ir kavinukių, kur galima paragauti malaizijietiško maisto, gėrimų, desertų. Magnetukai, atvirukai, puodukai, statulėlės, marškinėliai, batai, tradiciniai rūbai, papuošalai, saldumynai ir kiti turistams aktualūs daiktai – viskas vienoje vietoje. Tačiau derėtis irgi būtinai būtinai reikia, nes kaina, nors ir užklijuota ant prekės, toli gražu neatitinka realybės.

Sky Bar, Heli Lounge Bar, Marini’s on 57

Geriausias miesto vaizdas atsiveria iš dangoraižių aukštutinių aukštų. Per pusę metų teko apsilankyti trijuose tokiuose baruose. Visus juos vienija du dalykai – nerealaus grožio panorama ir super brangūs gėrimai (užsisakyti ką nors privaloma).

Sky Baras yra priešais KLCC parką, esantį prie pat dangoraižių dvynių. Viduje yra baseinas, kurio paskirties nesupratau, nes vis tiek jame niekas nesimaudo. Vaizdas atsiveria arba į Petronas Twin towers arba.. į kitą, nebe tokią įspūdingą miesto pusę. Mums pasisekė, kad radome vietą gerojoje pusėje, iš viršaus dar matėsi ir dainuojantys fontanai.

Kuala Lumpur, SkyBar

Marini’s on 57 yra aukščiausias baras/restoranas Malaizijoje, esantis 57 Marini pastato aukšte. Kadangi šis pastatas visai šalia Petronas Twin towers, jų viršūnės matosi iš laabai arti, tad atrodo tikrai įspūdingai!

 Kuala Lumpur

Na, o Heli Lounge Pad man patiko labiausiai. Galbūt dėl to, kad buvau ten per savo gimtadienį? Labiausiai patiko tuo, kad visas baras yra po atviru dangumi. Bet, kad patektum ant stogo, pirmiausia privalai nusipirkti kokteilį, kurio kokybė visai neatspindi kainos ir išvaizdos. Bet kokiu atveju, vaizdas viską atperka, nes vienu metu gali matyti tiek bokštus dvynius, tiek TV bokštą, tiek visą sostinės panoramą! Labai gražu! Ačiū Tomai, nes tik jos dėka aplankiau šią ir pastarąją vietas, o taip pat apturėjau nuostabų gimtadienį. :)

Kuala Lumpur, Heli Lounge Bar

Batu Caves, TV bokštas, paukščių muziejus, akvariumas

Apie Batu Caves jau rašiau anksčiau, būnant KL galima lengvai aplankyti ir šią vietą. Televizijos bokšte nebuvau, kadangi mačiau ir taip pakankamai daug panoraminių vaizdų iš kitų dangoraižių. Na, o dar Kvala Lumpūras garsėja paukščių muziejumi ir akvariumu. Nežinau ar verta aplankyti. Pati nelabai mėgstu tokių nenatūralių gyvūnų apgyvendinimo vietų, tačiau kitiems patiko. :)

Pavilion, Mid Valley, Berjaya Times Square, Law Yat Plaza

Tai prekybos centrų pavadinimai. Jų tikrai čia, Kuala Lumpūre, netrūksta. Parduotuvės įvairios, bet didžioji dalis vakarietiškų, tad kažko ypatingo nesitikėkit. Nebent Times Square, kur pilna negirdėtų rūbų, batų, aksesuarų ir kitų niekučių parduotuvių su labai mažomis kainomis.

Law Yat Plaza – elektronikos parduotuvė, kurioje rasti gali sau tinkantį kompiuterį, telefoną, kamerą, jų priedus ir t.t. Bet už visą prekių gausą mane labiau nustebino prekeiviai – ne ką geriau nei China town! Neįmanoma praeiti nepastebėtai – iš 5 metrų jau kalbina, šaukia, kviečia nusipirkti jų prekę, siūlo „geriausią“ kainą. O blogiausia tai, kad prekybos centras turi bene 5 aukštus, o kiekviename jų skirtingos prekių grupės. Tad jeigu reikia ko nors iš paskutinio aukšto, turi praeiti kiekvieną jų, pakilti eskalatoriumi, o tada kartoti visą procedūrą žemyn. Viso to eigoje tave užkalbina koks pusšimtis žmonių. Nelieka nieko kito kaip ignoruoti ir tiesiog eiti nežiūrint niekam į akis! Kai buvau ten pirmą kartą su draugais, vienas jų man pasakė, jog turiu vieną problemą – esu per daug balta. 😀

Pavilion įsikūręs Bukit Bintang. Tai gana prabangus prekybos centras, bet čia atradau puikią vietą pavalgyti. Maistas gaminamas prieš pat akis ant įkaitinto stalo.

Kuala Lumpur, Pailion

Maistas

Dar šiek tiek apie maistą. Centriniame turguje ragavome ir gaivinomės lediniu Cendol (apie jį jau buvau rašiusi Penang’o įraše), o Pavilione Ais Kacang.

Kuala Lumpur, Central Market

Taip pat aplankėme vieną indišką restoraną, nes norėjau, jog Klemensas būtinai išbandytų valgymą nuo banano lapo. Vishalatchi Food Catering pasirodė puiki vieta tam. Svetingas šeimininkas, skanus maistas ir jo laabai daug. Valgėme rankomis, be jokių įrankių, kaip maži vaikai! Prisivalgėme, o sumokėjome juokingai mažai – tik 17 ringitų (apie 3 eurai).

Kuala Lumpur, Vishalatchi Food Catering

Tradicinis malajų patiekalas – Nasi Lemak. Tai virti kiaušiniai, ryžiai, virti kokosų piene, vištiena, aštrus padažas, žemės riešutai, pora griežinėlių agurko ir mažos skrudintos žuvytės. Aš valgiau be vištienos, bet ypatingai skanu nebuvo. Žinoma, Klemensas, kaip tikras turistas turėjo išbandyti pilną komplektą. Ir dar paragauti be proto saldžios juodos arbatos su kondensuotu pienu (Teh Tarik).

Kuala Lumpur, Central Market. Nasi Lemak

Aš pasilikau prie savo favoritų – Roti Canai ir Roti Cheese.

Kuala Lumpur, Central Market. Nasi Lemak + Roti

Kvala Lumpūras

Živilė


Esu Živilė Sadauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto trečio kurso multimedijos ir kompiuterinio dizaino studentė. Pavasario semestrą praleisiu Limkokwing kūrybinių technologijų universitete, Malaizijoje.


Post navigation


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *