Limkokwing kultūrinis festivalis

Jau praėjo daugiau kaip trys savaitės nuo kultūrinio festivalio, bet buvau taip užsivertus mokslais, kad nebuvo kada apie tai papasakoti! Renginys buvo įspūdingas ir pirmas toks, kokiame dalyvavau, tad prisiminimai išliks ilgam.

Visas veiksmas vyko gegužės 20 dieną Limkokwing universiteto plazoje. Nuo 10 ryto iki pat vidurnakčio čia ir prabuvau, beveik visą laiką ant kojų, žiauuuriai pavargau ir kitą dieną negalėjau pakilt iš lovos! Bet buvo verta ir gera atstovauti Lietuvą bei būti tokio renginio dalimi.

Limkokwing kultūrinis festivalis

Kultūrinio festivalio tikslas – aplankyti pasaulį per vieną dieną. Na, viso gal ir neaplankysi, bet apie 60 šalių tikrai pristatė savo kultūrą, tradicijas, maistą. Ir dauguma tų šalių iš Azijos bei Afrikos, dėl to man renginys buvo dar įdomesnis! Daug šalių pavadinimų išgirsti pirmą kartą gyvenime ir tada supranti, kaip aplinkiniai jaučiasi, kai pasakai jiems, kad esi iš Lietuvos.

Deja, beveik visą laiką su Toma praleidome prie Lietuvos stalo, pardavinėdamos tinginį ir pozuodamos kokiam tuzinui nuotraukų, bet šiek tiek akimirkų spėjau užfiksuoti ir sulipdžiau šiokį tokį video, kad galėtumėt įsivaizduot, kaip viskas atrodė:

Gavau kultūrinį kostiumą, gal ne visai lietuvišką, bet gana panašus. Buvo laabai karšta, bet vis tiek turėjau vilkėti antrąją dalį dienos.

Limkokwing kultūrinis festivalis

Tris valandas tiesiog stovėjome prie įėjimo ir pasitikome įvairius svečius, ambasadorius… Tris valandas su kultūriniu kostiumu, tris valandas, kai temperatūra siekia daugiau nei +30, tris valandas ir niekas neduoda tau net vandens atsigerti. Kaip suprantat, nebuvo pati maloniausia patirtis ir niekam per daug nerūpėjo, bet įsikibus Lietuvos vėliavą stovėjau kartu su kitais šalių atstovais ir laukiau, kada prasidės antra festivalio dalis, t.y. koncertas.

Koncertą atidarėme mes, tie patys, kurie laukė tris valandas to momento, kada nešime savo šalies vėliavą scenos link, kai vakaro vedėjai ištars tavo šalies vardą. Čia dalyvavo apie 90 vėliavos nešėjų. Pamenu, kad labai gera buvo pagaliau atsisėsti, kai procedūra pagaliau baigėsi ir visi padarė užtektinai nuotraukų.

Lietuvos vėliava ir aš su kultūriniu kostiumu

Na, o po visų kalbų ir sveikinimų žodžių prasidėjo pasirodymai, kurie buvo tikrai verti dėmesio. Tik buvau per daug pavargusi filmuoti ir fotografuoti… Kadangi tai tuo pačiu ir varžybos, kuri šalis geriau pasirodys, kurios stalas ir dekoracijos bus geresnės, tai ir pasirodymai buvo kruopščiai atrinkti. O į festivalį susirinko tiek daug žmonių, kad sunku ir kvėpuot darėsi! Plaza buvo tiesiog perpildyta.

Manau, jog iš viso renginio geriausiai prisiminsiu n prašymų nusifotografuoti ir tas tris valandas stovėjimo vienoje vietoje. Bet kokiu atveju, sutikau dar daugiau įdomių žmonių, kurių turbūt jau nei vieno vardo nebeprisimenu ir kurių gal nepamatysiu niekada savo gyvenime… Tačiau net ir kelios minutės pokalbio praplečia akiratį dar labiau, pasikrauni teigiamų emocijų ir, nors ir prakaitas žliaugte žliaugia, susimąstai, kaip nerealu būti čia, Malaizijoj, kokia esu laiminga ir kiek dar įdomių pasaulyje dalykų yra!

Limkokwing kultūrinis festivalis

Živilė


Esu Živilė Sadauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto trečio kurso multimedijos ir kompiuterinio dizaino studentė. Pavasario semestrą praleisiu Limkokwing kūrybinių technologijų universitete, Malaizijoje.


Post navigation


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *