Velykos Malaizijoje

Kaip ir minėjau praeitame įraše, Malaizijoje plačiausiai išpažįstamas islamo tikėjimas ir tai yra valstybinė religija, tad tokia šventė kaip Velykos čia neegzistuoja ir laisvo pirmadienio mes, žinoma, neturim. Tačiau paminėti šią pavasarišką šventę vis tiek norisi, nors ir esant labai toli nuo savo namų!

Malaizijos gamta

O ruoštis jau pradėjau šeštadienį – nusipirkau produktų, torto formą ir pradėjau gaminti tortą. Deja, bet bendrabutyje orkaitės neturiu – čia tėra tik indukcinė plytelė. Dėl šios priežasties nusprendžiau pagaminti žaliavalgišką nekeptą tortą. Labai vasariškas ir puošnus gavosi desertas su uogytėmis! Taip pat iš vakaro paruošiau dažus kiaušinių marginimui. Tiesa, parduotuvėje jokių kiaušinių dažų tikrai nėra, bet juk visada galima panaudoti svogūnų lukštus.

Velykinis tortas

Su Toma susitarėme, jog šv. Velykų dieną susitiksime jos namuose ir simboliškai paminėsime šią šventę. Ir paminėjome labai paprastai, bet tikrai smagiai!

Mano laiku apie vidurdienį, kai jūs dar visi paskutinį sapną sapnavot, aš išskubėjau pas Tomą nešina tortu ir pilna kuprine vaisių. (Be to, pagaliau pasukote laikrodį ir dabar mus skirs nebe 6 valandos, o 5!) Nusprendėme išsikepti blynų, pasipjaustyti vaisių, numarginti kiaušinius ir tiesiog pasimėgauti gražia diena. Deja, ant mūsų stalo nebuvo nei tradicinės baltos mišrainės, nei lietuviško kumpiuko su juoda duona, bet vis dėl to džiaugėmės savo kukliomis Velykinėmis vaišėmis.

Velykos Malaizijoje

20160327_132600

Prikirtę blynų ir nudažę kiaušinius, keliavome į baseiną, kuris yra Tomos gyvenamame pastate. Nepatikėsit, bet vanduo buvo tikrai per šaltas ir mes nusprendėme nueiti pasikaitinti į sauną! (Kas eina į pirtį, kai lauke +35 laipsniai šilumos?! Beprotės!) Bet, vos grįžom į baseiną, vėl greitai sušalom. Vis dėlto, tai buvo pirmos mano maudynės Malaizijoje! Taip, per visas keturias savaites nesugebėjau nueiti į baseiną, kuris yra visai šalia mano namų. Pagrindinė to priežastis – tai aplinkinių žvilgsniai, kadangi merginos įprastai nesimaudo su tokiais maudymosi kostiumėliais ir apskritai nuogo kūno rodo kuo mažiau…

IMG-20160327-WA0042

Žinoma, kaip Velykos be kiaušinių daužimo ir jų valgymo? Įgyvendinome ir tai – sukirtome sudaužytus kiaušinius (abiejų skilo, tad taip ir neišsiaiškinom kuri stipresnė buvo šitoj kovoj) ir, beragaudamos tortą, keletą jų išskutinėjome.

20160327_162804

Vėliau, išėję pasivaikščioti vakarėjančiomis Cyberjaya gatvėmis, susidūrėme ne tik su driežiukais, vovere, uodų įkandimais, bet ir su beždžionėmis! Tačiau fotografuoti po vakar dienos tikrai bijojau – keletą jų sutikau tiesiog šaligatviu eidama į parduotuvę. Pamatę mane jos greitai išsilakstė, o viena užsliuogė į šalia esantį medį.

Beždžionė ant šviestuvo stulpo
Beždžionė ant šviestuvo stulpo

Žinoma, man buvo labai smalsu, bandžiau ją nufilmuoti, bet susitikus mūsų žvilgsniams, beždžionė pradėjo šnypšti, tad nešiau kudašių kuo greičiau, nes ji atrodė rimtai nusiteikusi pulti! Šiandien beždžionių mačiau daug daugiau, bet tikrai nedrįsau artintis.

Malaizijos gamta

Vakare dar turėjau progos pabendrauti su gretimai gyvenančia mergina, vardu Jesslin, iš Indonezijos. Pavaišinau velykiniu tortu ir papasakojau apie šią šventę. Ji yra budistė, tad Velykų nemini, o ir išmargintą kiaušinį turbūt pamatė pirmą kartą savo gyvenime!

Tad tokios tos mano Velykos. Deja, šalia nėra artimiausių žmonių, bet tikrai neverta liūdėti, nes tai labai įdomi patirtis! Iš tiesų smagu kitiems pasakoti, jog mes švenčiame tokią šventę, rodyti margučių nuotraukas ir domėtis, kokias šventes turi kitų religijų žmonės. Tokiais momentais supranti, kokie mes visi esame skirtingi, turime visai kitas tradicijas ir netgi pasaulį matome pagal mums nuo vaikystės įskiepytą skirtingą požiūrį. Esu laiminga, kad turiu progą pažinti kitokį pasaulį ir bandyti suprasti kitaip nei mes įpratę mąstyti žmones!

Gražių šv. Velykų visiems!

Velykos Malaizijoje

Velykos ir Malaizijoj Velykos

Živilė


Esu Živilė Sadauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto trečio kurso multimedijos ir kompiuterinio dizaino studentė. Pavasario semestrą praleisiu Limkokwing kūrybinių technologijų universitete, Malaizijoje.


Post navigation


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *